на головну   e-mail: vpu20@ukr.net
Головна
Про нас Спеціальності Послуги Фотогалерея Курси перепідготовки Вакансії Меморіал пам'яті полеглим Контакти
   
 Інформація  Новини


   Подання
    електронної
   заяви на вступ
   Звіт директора
   ВПУ №20 м.Львова
   Участь у проектах
   Новини
   Спортивне життя


   Установчі документи,
   ліцензування і акредитація
   Методична служба училища
   Центр кар'єри


   Соціально-психологічний
   супровід


   Фінансово-господарська
   діяльність
   На допомогу учневі
   Розклад занять


   Учням про безпеку
   життєдіяльності
   Гуртожиток
   Тендери
   Партнери


ПРАЦЮЄ ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ. ЗАПРОШУЄМО НА НАВЧАННЯ ВИПУСКНИКІВ 9, 11 КЛАСІВ. Прийом документів з ПОНЕДІЛКА по П'ЯТНИЦЮ з 8.30 до 17.00 год., в СУБОТУ - з 9.00 до 14.00 год.


До уваги тимчасово переміщених на Львівщину учнів ЗПТО!

У той час, коли Збройні сили України знаходяться на передовій,
однією із головних наших задач на сьогодні є утримання освітнього фронту.
Як ворог боїться наших військових, так він має боятись грамотної та освіченої української молоді.
Тож, якщо ви знаходитеся в безпеці та хочете продовжувати навчання у закладах профтехосвіти Львівщини,
зареєструйтеся за посиланням https://forms.gle/zc2VU5T5FYtXpmSMA чи зіскануйте QR-код

Вперед до нашої перемоги! Бережіть свої життя! Все буде Україна


02 листопада 2023 року Департамент освіти і науки оголосив про проведення Всеукраїнського конкурсу творчих робіт «Національно-патріотичне становлення молоді», який проводить Інститут політико-правових та релігійних досліджень з нагоди Дня Соборності України.
   Умови проведення конкурсу.

03 липня 2023 року у Вищому професійному училищі №20 м.Львова відбулося відкриття короткотермінових курсів за професією «Токар» з отриманням часткових кваліфікацій: токара, фрезерувальника, верстатника.
   Навчання відбувається за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Уряду Німеччини через Deutsche Cresellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (DIZ) CrmbH.
   Дякуємо за підтримку НМЦ ПТО у Львівській області Навчально-методичний-центр Профтехосвіти Львівщини директору Володимиру Бобко, заступнику директора Наталі Рибак, методисту НМЦ Ярославу Дмитришину, начальнику відділу професійної освіти Львівської міської ради Богдану Іванусю, начальнику відділу інновацій, дистанційного навчання, координації діяльності закладів вищої освіти і науки, професійної освіти Департаменту освіти і науки ЛОДА Івану Пикусу, директору ТзОВ «Металворкшоп» Андрію Андрущишину, інженеру з якості ТзОВ «Сферос–Електрон» Мар'яну Децику.
   Дякуємо, за можливість навчати !!!

04 січня 2022 року директором Вищого професійного училища №20 м.Львова призначено Василину Світлану Іванівну .

22 жовтня 2021 року був оголошений конкурс на заміщення вакантної посади директора ВПУ №20 м.Львова.

09 вересня 2021 року учні груп ОП-21 та ОП-31 відвідали музей-садибу Івана Труша й довідалися про життя й творчість талановитого художника, його співпрацю з відомими у той час постатями.
    Щиро вдячні працівникам «Білої вілли» за цікаву змістовну оригінальну екскурсію.

05 травня 2021 року відбулася нарада педагогічних працівників ВПУ №20, на якій розглянули й затвердили план подальшої роботи.
   Практичний психолог Мацелко Ярослава провела тренінг «Мистецтво подолання конфліктів», під час якого кожен дізнався багато корисного для себе.

В березні 2021 року учні ВПУ №20 м.Львова взяли активну участь в обласному огляді-конкурсі художньої самодіяльності «Творчості проміння золоті». Вокальний ансамбль «Калина» виконав народну пісню «Ти ж мене підманула...» у номінації «Оксамитові барви».
    Надзвичайно душевно звучали пісні «Мовчати» у виконанні Івана Яреми та Юлії Попадик і «Біля тополі» у виконанні І.Яреми, яких підготувала керівник художньої самодіяльності Руслана Кіцера.
    Танцювальний колектив «Левандівка», яким керує Світлана Леденцова, майстерно виконав композиції «Голубка» й «Героям слава!» у номінації «Танцювальне подвір'я».
    У номінації «Золоте крило» учасники театрального гуртка «Дебют» (керівник Кіцера Р.) читали поезії Інелли Огневої «Минають дні» (Діана Трачук), Павла Тичини «Війна» (Іван Ярема).
Дует Юлія Попадик та Іван Ярема
пісня «Мовчати»
Іван Ярема пісня «Тополя»Іван Ярема вірш «Війна» Діана Трачук вірш «Минають дні»
Ансамбль Левандівка танець «Голубка»Ансамбль Леванадівка «Героям Слава»Ансамбль «Калина» пісня
«Ти ж мене підманула»
Учні ВПУ №20 м.Львова, які взяли активну
участь в обласному огляді-конкурсі
художньої самодіяльності.

19 березня 2021 року  учні ВПУ №20 м.Львова взяли участь в обласному фестивалі–конкурсі «Україно, Україно! Серце моє…»
   Викладач української мови та літератури Наконечна Н.М. разом з учнями груп ОП-11 та НР-11 відзняла відеоролик на вірш Ліни Костенко «Кобзареві» .
   «Кобзарю! Знов до тебе я приходжу, бо ти для мене совість і закон». Цими словами розпочинається поезія. Саме таким поетом є Тарас Шевченко - символом української державності, української нації, національної єдності українців. Вірш Ліни Костенко «Кобзарю…» побудований у формі діалогу автора з Кобзарем. У чотирьох строфах Ліна Костенко розповідає своєму попереднику з дев’ятнадцятого століття Т. Шевченку про нелегку епоху, «оцей двадцятий невгомонний вік», а афористична кінцівка цього твору виявилася пророчою щодо самої творчості Ліни Костенко.
    Задумайтесь, чи потрібен сьогодні нам Тарас Шевченко?


15 березня 2021 року у Вищому професійному училищі №20 м. Львова організовано День відкритих дверей, під час якого проведено майстер-класи з ремонту автомобіля (майстер в/н Медвідь М.Г.), нарізання лівої різьби різцем, виготовлення деталей на верстаті з ЧПУ (майстер в/н Мрочко М.І.) тощо.
   ВПУ №20 м.Львова співпрацює з вишами, зокрема Відкритим міжнародним університетом «Україна». Учні, які в училищі здобули професії слюсарів з ремонту колісних транспортних засобів, електрозварників, електромонтерів, а згодом кваліфікацію фахових молодших бакалаврів, стають студентами ІІ-ІІІ курсу вищого навчального закладу. Цьогоріч ми випустили перших магістрів за спеціальністю «Автомобільний транспорт».
   Вибір професії - крок до успіху. Якщо ви хочете здобути якісну робітничу професію, а згодом і вищу освіту, вступайте на навчання до Вищого професійного училища №20 м.Львова.
    Подати електронну заяву на вступ до ВПУ №20 м.Львова можна тут

10 березня 2021 року У ВПУ 20 м.Львова вшанували пам'ять славного сина України Тараса Григоровича Шевченка.
   Тарас Шевченко - це єдиний національний лідер України та українського народу всіх часів та віків існування незалежної держави. У найважчі часи Кобзар та його пророчі слова завжди з нами.
   Викладач української мови та літератури Наконечна Н.М. провела урок-гру «Шевченко - наш. Він для усіх століть», у якій брали участь учні груп ОП-11 та НР-11.
    Відео заходу до дня народження Т.Г.Шевченка: учні груп ОП-11 та НР-11 читають поезію Ліни Костенко «Кобзареві».

25 лютого 2021 року. Вже 5 років Вище професійне училище №20 м.Львова співпрацює з Відкритим міжнародним університетом «Україна». Учні, які в училищі здобули професії слюсарів з ремонту колісних транспортних засобів, електрозварників, електромонтерів, а згодом стали молодшими спеціалістами, стають студентами вищого навчального закладу.
    І ось сьогодні наш перший випуск магістрів за спеціальністю «Автомобільний транспорт». Тому, якщо ви хочете здобути якісну робітничу професію, а згодом і вищу освіту, вступайте на навчання до Вищого професійного училища №20 м.Львова!
    А ще у нас можна здобути професію електромеханіка з ремонту ЕОМ, діловода, налагоджувальника верстатів з ЧПК, верстатника широкого профілю, оператора з обробки інформації та програмного забезпечення, слюсаря-електрика з ремонту електрообладнання автомобіля.
    Запрошуємо на навчання!

24 лютого 2021 року у ВПУ №20 м.Львова з нагоди 150-річчя з дня народження Лесі Українки відбулася виховна година на тему: «Із минулого - в майбутнє!» майстер виробничого навчання Гнатишин Н.М. та учні Куцевол А. та Хижий Р. Вони розповіли про важкий тернистий шлях української мови.
    Учні групи ОП-21 читали улюблені поезії Лесі Українки, відтворили епізоди з драми-феєрії «Лісова пісня», співали веснянки. Цікавою була проекція на творчість Ліни Костенко, вірші якої також пригадали та інсценізували епізод з поеми «Маруся Чурай».
    По-особливому звучала поезія Ліни Костенко «Доля» у виконанні Софії Гнатів (група ЕОМ-31). Захід підготували викладач української мови та літератури Недзельська І.Я., класний керівник групи ОП-21 Клічук О.В., художній керівник Кіцера Р.
    Відео заходу до ювілею Лесі Українки можна подивитись тут.

22 лютого 2021 року у ВПУ №20 пройшла святкова лінійка з нагоди Міжнародного дня рідної мови, яку підготувала майстер виробничого навчання Гнатишин Н.М. та учні Куцевол А. та Хижий Р. Вони розповіли про важкий тернистий шлях української мови.
   Принагідно нагородили ученицю 3 курсу групи ЕОМ-31 Софію Гнатів дипломом І-го ступеня за перемогу у другому етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім.Тараса Шевченка та дипломом ІІ-го ступеня за перемогу в другому етапі ХХІ-го Міжнародного конкурсу з української мови ім.Петра Яцика. Пишаємось тобою,Софійко, та бажаємо нових перемог. Відзначено подякою викладача української мови Наконечну Н.М.
    Українська поетеса Ліна Костенко влучно зауважила: «Нації вмирають не від інфаркту, спочатку їм відбирає мову». Знати, берегти рідну мову – це обов’язок кожної людини. Народ, який не усвідомлює значення рідної мови, її ролі в розвитку особистості, не може розраховувати на гідне місце в суцвітті народів.
   І пам'ятайте,що мова має значення.
      Любіть і поважайте рідну мову!

17 лютого 2021 року працівники Львівського державного Будинку техніки провели вікторину «Комп'ютерне мистецтво» на базі Вищого професійного училища №20 м.Львова в гуртку «Комп'ютерний дизайн», керівником якого є викладач Бідак І.О.
   Мета вікторини - визначити рівень теоретичних знань та ерудицію гуртківців в галузі інформаційних технологій.
   Переможцями вважалися учні, які сумарно набрали найбільшу кількість балів, за що нагороджені грамотами Львівського державного Будинку техніки.
   Отож, за результатами вікторини визначили переможців:
     I місце з кількістю 13 балів - Віктор Марчак,
     ll місце з кількістю 13 балів - Михайло Ліниця,
     lll місце з кількістю 12 балів - Іван Ярема.

   Висловлюємо щиру подяку адміністрації Вищого професійного училища №20 м.Львова та керівнику гуртка Бідаку І.О. за сприяння у проведенні заходу.

З 01 по 05 лютого 2021 року у ВПУ №20 м.Львова цікаво й насичено минув тиждень інтегрованої професії «Електрогазозварник. Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів».
    На тематичній лінійці, яка відбулась 01.02.2021 року, учні групи ЗВ-5 Кадира Сергій і Клімчук Андрій розповіли про Бориса Патона та його внесок у розвиток зварювальних технологій.

   Впродовж тижня майстри виробничого навчання Шпилька Є.Є. і Кубай Ю.В. провели майстер-класи з дугового, механізованого в захисних газах і газового зварювання; комбінований урок на теми: «Регулювання режимів дугового та механізованого зварювання для наплавки зношених деталей» (ЕЗ-2019п) і «Розбирально-складальні роботи із заміною зношених деталей».

   Викладач Пастух Г.М. провела відкритий урок на тему: «Особливості металургійних процесів при зварюванні», на якому обговорювали з учнями групи ЗВ-5 суть електрошлакового зварювання.

25 січня 2021 року на тематичній лінійці викладач історії Фаринюк Н.М. розповіла про січневі події історичного календаря в Україні. Доповнив її розповідь викладач фізичного виховання Дяк О.П., який розповів про Голокост, його причини й наслідки.

14 грудня 2020 року викладач ВПУ №20 м.Львова Келюх Н. І. на тематичній лінійці презентувала учням творчість видатного українського композитора, автора найвідомішої різдвяної мелодії «Щедрик» Миколи Леонтовича.

16 листопада 2020 року У ВПУ №20 м.Львова нагородили кращих знавців рідної мови: Яріш Наталію (ОП-11), Тимчишина Святослава ( АЕ-21), Гнатів Софію (ЕОМ-31) за перемогу в першому етапі ХІ-го Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка та ХХІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Вони гідно презентували наш освітній заклад на обласному етапі, зокрема Софія Гнатів посіла І-е місце у конкурсі імені Шевченка й ІІ-е - імені Яцика.
Дякуємо! Здоров'я вам міцного, натхнення, наполегливості, упевненості, творчих злетів!

09 листопада 2020 року з нагоди Дня української писемності та мови у Вищому професійному училищі долучилися до написання ХХ-го ювілейного диктанту національної єдності.
   На тематичній лінійці викладач української мови Наконечна Н.М. розповіла присутнім про історію свята, відомих меценатів української культури, зокрема Петра Яцика.
   На свято завітала випускниця групи ОД-31 Мар'яна Степанчук, яку нагородили дипломом ІІІ-го ступеня за перемогу у Всеукраїнському конкурсі знавців української мови ім.Тараса Шевченка. Це її третя перемога. Вітаємо!
    Найбільш урочистою подією стало написання ХХ-го ювілейного диктанту національної єдності, який об'єднав однодумців-патріотів!
під гаслом «Успіх можна спланувати!» у ВПУ №20 м.Львова відбувся курс з менеджменту організованого фондом Горста Рогуша (Німеччина), під час якого учні дізналися про постановку цілей та методику стійкого підприємницького успіху.
     Тренінг відбувся з ініціативи Навчально-методичного центру Профтехосвіти Львівщини.
      Безмежно вдячні талановитому викладачу Lesia Dos за цікаві та змістовні тренінги, корисні знання.

26 жовтня 2020 року у ВПУ №20 м.Львова відбувся майстер-клас з організації освітнього процесу на платформі Google classroom, який підготували викладач Іваночко Р.О. та методист Недзельська І.Я.
     У ході обговорення педагогічні працівники обмінялися досвідом роботи під час змішаного навчання.

13 листопада 2019 року у Львові, в Молодіжному центрі ім.Івана Боско, відбувся фінальний воркшоп для учасників Німецько-українського проекту «Партнерство у сфері професійно-технічної освіти в Україні»..
     Проект тривав 3,5 роки у Львівській та у Волинській областях та мав на меті допомогти у налагодженні контактів між професійно-технічними навчальними закладами та підприємствами обох областей.
     Участь у підсумковому заході взяли керівники навчальних закладів, задіяних у проекті, зокрема, директор ВПУ №20 м.Львова Кубай Володимир Михайлович та координатори з обох сторін – Оана Стеопан та Андрій Янів. У ході воркшопу обговорено здобутки і досягнення за весь 3,5-річний період, виклики та способи їх подолання, а також окреслено шляхи подальшого розвитку та вдосконалення.

10 жовтня 2019 року у Вищому професійному училищі №20 м.Львова вкотре відбулося свято, приурочене до Дня захисника України, Дня українського козацтва.
      Учні та педагоги навчального закладу вже багато років є членами Міжнародної асоціації «Козацтво». І сьогодні наш курінь поповнився «молодиками» - так називали новобранців на Січі. Вони прийняли урочисту присягу на вірність Україні. З цієї нагоди їх привітали генерал-майор Міжнародної асоціації «Козацтво» Дудаш Д.П., генерал-лейтенант Микитяк М.Г., директор ВПУ № 20 м.Львова, отаман нашого куреню Кубай В.М. Без Божого благословення жодна справа не спориться. Тому в таку важливу для хлопців та дівчат мить їх благословив отець Тарас Михальчук, військовий капелан, священик храму свв. апп. Петра і Павла.
     А далі – відбулися цікаві спортивні змагання, в яких показали свою силу вже бувалі козаки – третьокурсники. За перемогу та участь їх нагородили від імені Міжнародної асоціації «Козацтво» солодкими призами. На завершення свята усі разом частувалися смачним козацьким кулішем.

14 березня 2019 року у Вищому професійному училищі №20 м.Львова відбувся День відкритих дверей.

12 листопада 2018 року у Вищому професійному училищі №20 м.Львова відбулася лінійка на тему: «Сандармох – трагедія Розстріляного відродження», в якій взяли участь учні групи ЕОМ-21 та ОД-21.
   Присутні пригадали імена убитої української інтелігенції, довідалися про безчинства радянської влади.
    Проводила лінійку викладач української мови та літератури Мриц М.М.

09 листопада 2018 року під гаслом «В єдності наша сила!» пройшов День української писемності та мови у ВПУ 20 м.Львова.
   На тематичній лінійці пригадали історію виникнення української писемності, її винахідників та меценатів.
    Найбільш урочистою подією стало написання Диктанту національної єдності, який об'єднав однодумців - патріотів не лише у кабінеті 35, але й по інших аудиторіях!
   У понеділок 12.11.2018 на тематичній лінійці усіх учасників диктанту національної єдності було відзначено сертифікатом і подарунком.

22 жовтня 2018 року з нагоди Дня автомобіліста на тематичній лінійці майстер виробничого навчання з професії «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів» Демчук П.І. розповів присутнім про історію створення автомобілів та сучасні досягнення в галузі автомобілебудування.
   Особливу увагу звернув на дотримання правил дорожнього руху у різних країнах. Усі зацікавлено переглянули відео про екоавтомобілі.

15 жовтня 2018 року викладач математики Соха О.С. на тематичній лінійці розповіла про цікаві винаходи у галузі математики та механіки, зроблені українцями. Зокрема, електричний трамвай винайшов полтавчанин Федір Піроцький у 1870 році, кінескоп – Йосип Тимченко у 1893. Винахідником гелікоптера (1931) є київський авіаконструктор Ігор Сікорський, а ракетного двигуна і першого супутника Землі – уродженець Житомира Сергій Корольов.
   Українську ракету РС – 20 Воєвода («Сатана»), перед якою тремтить весь світ, розробили на дніпровському заводі «Південмаш». Навіть «костюм супермена» (2013) - творіння українського студента Антона Головченка.
   Присутні переглянули відеоролики про інші винаходи талановитих земляків.

З 08.10.2018 по 13.10.2018 У межах проведення тижня Захисника Вітчизни та українського козацтва у ВПУ №20 м.Львова було проведено ряд цікавих та пізнавальних заходів.
   08 жовтня 2018 року на тематичній лінійці викладач Майкович С.М. розповів про історію запровадження святкування Дня Захисника Вітчизни, заступництво Божої Матері і Свято Покрови, традиції українського козацтва і створення Української повстанської армії. Учні підготували стіннівки про УПА.

   11 жовтня 2018 року відбулася урочиста посвята учнів ІІ курсу ВПУ №20 у козаки у присутності отамана Міжнародної Асоціації «Козацтво» біля фігурки Матері Божої на подвір’ї навчального закладу.
   Згодом свято продовжилося на стадіоні, де під звуки козацького маршу, демонструючи своє вміння, урочисто пройшли колоною учні ІІІ курсу. Під гучні оплески вболівальників було проведено спортивні естафети.
   Неабиякий інтерес викликали приготування козацького куліша представниками різних груп.
   І на завершення – найбільш хвилюючий момент – нагородження переможців.

09 жовтня 2018 року Вище професійне училище №20 м.Львова відвідала делегація спеціалістів з електрогазозварювання з Німеччини, яка оглянула навчально-практичну базу училища, спілкувалася з учнями, котрі вивчають професію «Електрогазозварник» і прийшла до висновку, що рівень навчання цієї професії відповідає європейським вимогам.

20 вересня 2018 року у Вище професійне училище №20 м.Львова завітала делегація з Данії з метою обміну досвідом з підготовки фахівців для машинобудування.

18 вересня 2018 року учні груп ЕОМ-11, ОД-11, НР-11 і АЕ-21 Вищого професійного училища №20 м.Львова відвідали Музей Визвольної боротьби України.

15 травня 2018 року на базі Вищого професійного училища №20 м.Львова відбулось традиційне обласне «Свято Героїв», встановлене в Україні на честь всіх українських воїнів - борців за волю України.
     Серед ПТНЗ Львова чота ВПУ №20 зайняла ІІ-е місце у номінації «Стройовий марш» і ІІІ-є місце у номінації «Найкраща форма»! ВІТАЄМО!!!
     Нагороди вручав заступник директора Львівського державного Будинку техніки Бойко Богдан Петрович.
     Учнів-козаків ВПУ №20 привітав начальник львівського штабу Міжнародної асоціації «КОЗАЦТВО» Микитяк Михайло та нагородив подарунками.

08 травня 2018 року у Вищому професійному училищі №20 м.Львова відбувся концерт «Матері рідній вклоніться!» з нагоди Дня матері.
     Для матусь звучали щирі вітання, найкращі пісні, поезії, виконувалися танцювальні номери !

19 квітня 2018 року учні перших курсів Вищого професійного училища №20 м.Львова відвідали музей-садибу Івана Франка у Нагуєвичах.
     Хвилююча розповідь про дитинство та мрії великого Каменяра, затишна садиба, кузня, казкова алея героїв творів І.Франка переносять з реальності на 160 років у минуле.
     Цікаві екскурсії - традиційне завершення навчального року!

14 квітня 2018 року у Вищому професійному училищі №20 м.Львова відбувся семінар на тему: «НАТО - Україна. Сучасний погляд молоді», в якому взяли участь учні ІІ-го, ІІІ-го та IV-го курсів.
     Проводили семінар викладач історії та права Луцків Н.Р. та викладач економіки Кіт І.В.

21 березня 2018 року відбувся майстер-клас із писанкарства.
     Навчання проводили:
     - заступник директора Львівського державного Будинку техніки Івашкевич Лілія Михайлівна,
     - методист Філь Ігор Михайлович,
     - методист Любімова Галина Іванівна.

15 березня 2018 року у Вищому професійному училищі №20 відбувся обласний семінар голів учнівського самоврядування ПТНЗ Львівщини.

15 березня 2018 року у Вищому професійному училищі №20 відбувся День відкритих дверей.
     До нас завітали учні шкіл № 65, 64, 68, 44, 46, 80, 33, 31, 100, 55, 60 м.Львова.
     Дякуємо всім за цікаву зустріч!

14 березня 2018 року у Вищому професійному училищі №20 відбувся круглий стіл обласного методоб’єднання комп’ютерних дисциплін у рамках якого викладач інформатики Бідак Ігор Осипович провів відкритий урок з інформатики на тему: «Робота з зображеннями у текстових документах. Побудова блок-схем» у групі за професією 7231, 7241 «Слюсар з ремонту автомобілів, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування».
      Урок був проведений у традиційній формі з використанням мультимедійних засобів та допоміжного програмного забезпечення.
     Після обговорення уроку з доповіддю виступили: викладач інформатики і інформаційних технологій ПТУ №1 – Чоповський С.С., який ознайомив присутніх із методикою застосуванням альтернативних програмних засобів для комп’ютерних кабінетів у закладах професійно-технічної освіти, викладач креслення ВПУ №20 Москвяк Н.В. – використання мультимедійних засобів та графічних програмних пакетів і додатків на уроках креслення, майстер виробничого навчання Чабан Л.К. з доповіддю про використання традиційних і нетрадиційних методик проведення уроків виробничого навчання для груп комп’ютерних спеціальностей.

7 березня 2018 року у Вищому професійному училищі №20 м.Львова відбувся вечір до дня народження Т. Г. Шевченка.

20 лютого 2018 року в учнівському гуртожитку Вищого професійного училища №20 м.Львова відбувся поетичний вечір до Дня рідної мови.

15 лютого 2018 року у Вищому професійному училищі №20 м.Львова відбулося свято до Дня закоханих «Всі мрії про кохання».
      «Кращою парою» визнали пару - Кушнір Марію і Глущенко Єлісея.
      Пара глядацьких симпатій – Чепа Вікторія і Тимчук Назар.

2 лютого 2018 року у Вищому професійному училищі №20 м.Львова відбулась виставка технічної творчості учнів. Вироби учнів представили гуртки «Моделіст-конструктор», «Верстатник», «Цікава електроніка», «Радіоелектронік», «Електрик», «Художня вишивка» та радіогурток.

22 січня 2018 року у ВПУ №20 м.Львова відбулась тематична лінійка, присвячена 100-річчю проголошення незалежності Української Народної Республіки, річниці Злуки між УНР та ЗУНР.
         Викладач історії Фаринюк Н.М. провела історичні паралелі побудови Української державності у ХХ-му і ХХІ-му століттях.
         Усі присутні також вшанували пам'ять героїв Крут і новітніх героїв, які боронять незалежність України сьогодні.

Приємно розпочинати рік з гарних новин!
15 січня 2018 року на лінійці у ВПУ №20 м.Львова було нагороджено ученицю групи ОД-11 Степанчук Мар'яну за перемоги у другому і третьому етапі XVIII Міжнародного конкурсу з української мови ім.Петра Яцика.
         Окрім цього, Степанчук Мар'яна зайняла також І-е місце у другому (обласному) етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім.Тараса Шевченка серед учнів професійно-технічних навчальних закладів.
         Бажаємо Мар'яні натхнення і сили продовжувати боротьбу на Всеукраїнських етапах цих конкурсів!

05 січня 2018 року у рамках Школи педагогічної майстерності було проведено тренінги на різні теми. Зокрема, інженер з охорони праці Гук І.В. підготував семінар з питань охорони праці та пожежної безпеки серед інженерно-педагогічних працівників і молодшого обслуговуючого персоналу училища. Завдяки презентації тестів для перевірки знань з питань охорони праці та пожежної безпеки усі успішно склали іспит.
         Фаринюк Н.М. – заступник директора з навчально-методичної роботи – підготувала тренінг на тему: «Міжнародна программа «Піса», під час якого викладачі та майстри виробничого навчання мали можливість попрацювати над питаннями, які пропонує дана програма.
         Методист Недзельська І.Я. провела майстер-клас з лікбезу «Вчитися ніколи не пізно», на якому педагогічні працівники пригадали складні випадки слововживання та орфографії.
         Канікули у ВПУ №20 м.Львова – час для самоосвіти!

21 грудня 2017 року актив учнівського самоврядування та учнівської профспілки ВПУ № 20 м.Львова долучились до спортивного свята, приуроченого Міжнародному Дню інвалідів та Дню Святого Миколая серед вихованців шкіл-інтернатів для людей з інвалідністю.
         Свято організоване за сприяння і кошти приватних осіб.

13 грудня 2017 року У ВПУ №20 відбулося яскраве та багате на народні звичаї дійство - Андріївські вечорниці, яке організувала майстер виробничого навчання Франків Марія Іванівна.   13 грудня в Україні відзначають народне свято Андріїв день. За народним календарем цього дня заведено гуляти й веселитися, особливо молоді. Адже саме 13-го грудня відзначають свято Калити - одне із найвеселіших в зимовому циклі. Дівчата й хлопці збиралися разом, готували смаколики, влаштовували ігри та забави.
        Протягом заходу лунали традиційні для цього свята пісні, розповідалось про традиції та звичаї, учні груп ОД-31, АЕ-31 розважили публіку гумором та веселими народними іграми та забавами, в яких із задоволенням брали участь глядачі. Не обійшлося і без традиційного ворожіння, бо як відомо, саме цього дня дівчата вгадували свою долю. Закінчилось свято частуванням смачними українськими варениками.

07 грудня 2017 року переможці огляду-конкурсу художньої самодіяльності «Творчості проміння золоті» серед навчальних груп ВПУ №20 здійснили краєзнавчу екскурсію в музей-заповідник «Золочівський замок» (1634 рік заснування) та Унівський монастир-лавру (засновану в XIV ст.).

23 листопада 2017 року у м.Львові відбувся семінар-тренінг на тему: «Профілактика та лікування узалежнень серед молоді. Суїцидальні наслідки», співорганізаторами якого були: Львівський обласний центр соціальних служб для сім'ї дітей та молоді; громадська організація Центру психологічної підтримки і взаємодії «Дорога».
    Участь у семінарі-тренінгу приймали і представники ВПУ №20 м.Львова.

З 06.11.2017 по 10.11.2017 року у ВПУ №20 м.Львова відбулися цікаві та змістовні заходи з нагоди Дня української писемності та мови.
    06 листопада 2017 року на тематичній лінійці учні групи ІБА-4 Хілінська Марія, Ракета Павло та Сологуб Анастасія розповідали вірші про мову, її красу,значення у житті людини. Викладач Недзельська І.Я. нагадала про культуру мовлення.

    08 листопада 2017 року викладач української мови та літератури Мриц М.М. провела виховну годину на тему: «Здраствуй, слово, українська мово!». Слухачі були приємно вражені мистецьким виконанням віршів та пісень про мову. Найбільше захоплення викликала акторська гра Кубай В., Скульського Р. та Коваля Р., які відтворили уривок з п'єси І.Котляревського «Наталка Полтавка».

    09 листопада 2017 року зворушені й урочисто піднесені учні та педагогічний колектив ВПУ №20 м.Львова під гаслом: «В єдності сила народу!» знову зібралися для написання диктанту національної єдності, щоб долучитися до тих, хто любить і шанує рідне слово, кому не байдужа доля України.

26 жовтня 2017 року відбувся семінар-презентація «Нові продукти та рішення від Fronius» - світового лідера з виробництва зварювального обладнання. В рамках проекту «Партнерство у сфері ПТО» який проводить німецький центр освіти bbw (Billdundswerk der Bayerischen Wirtschaft gGmbH) за підтримки уряду землі Баварія (Німеччина), німецька сторона подарували училищу шість одиниць сучасного обладнання австрійської фірми «Fronius». Семінар відбувся в Стрийській філії ТОВ «Фроніус-Україна».
    Училище на семінарі представляли заступник директора з НВР Гомза С.І. та майстер в/н з професії «Електрогазозварник» Шпилька Є.Є.

19 жовтня 2017 року учні ВПУ №20 групи АЗ-31 ходили на екскурсію «Княжий Львів», відвідали Національний музей ім.А.Шептицького та Львівські підземелля.

З 19 жовтня 2017 року в рамках спільного українсько-німецького проекту «Партнерство у сфері професійно-технічної освіти в Україні» учні групи ЕЗ-2017 під керівництвом майстрів Шпильки Є.Є. та Кубая Ю.В. проходять виробниче навчання та практику на базі підприємства «Сферос-ЕлектроН».

19 жовтня 2017 року у ВПУ №20 відбулася лекція з переглядом фільму до Європейського Дня протидії торгівлі людьми. Захід для учнів випускних груп проводили волонтери ГО «Жіночі перспективи».

10-11 жовтня 2017 року в Пустомитах на базі відпочинку «Чарівні озера» відбувся дводенний тренінг з профілактики торгівлі людьми для учнів ПТНЗ Львівщини. Організатор заходу - ГО «Жіночі перспективи». У тренінгу брали участь: голова учнівського самоврядування ВПУ №20 Болюх Ольга та голова учнівської профспілки Яцків Оксана Миколаївна.

5 жовтня 2017 рокуу Вищому професійному училищі №20 м.Львова відбулося засідання робочої групи з питань організації роботи «Кадрової біржі». На зустрічі були присутні Гайдук І. Г. , заступник директора департаменту освіти і науки ЛОДА, Саврук М.І., головний спеціаліст відділу професійної освіти, координації діяльності вищих навчальних закладів департаменту освіти і науки ЛОДА, Р.Сорока, голова ради підприємців у Львівській обл., роботодавці, директори училищ машинобудування та будівельної галузі.
  Після активного та плідного обговорення було прийнято такі рішення:
    1. Підготувити тристоронню Угоду про підготовку кадрів (підприємство, ВПУ та учень)
    2. Формувати навчальні групи згідно сформованої бази потреб підприємств( моніторинг спеціальностей)
    3. Провести галузевий кластерний розподіл ВПУ для координації роботи з Асоціаціями та галузевими об’єднаннями підприємств

З 25 по 29 вересня 2017 року у ВПУ №20 м.Львова до Дня машинобудівника відбувся тиждень працівників цієї галузі.
        25 вересня 2017 року у межах професійного тижня викладач Келюх Н.І. виступила на лінійці на тему: «Машинобудування – «серце» країни».
        27 вересня 2017 року майстер виробничого навчання Возняк Р.А. та викладач  Гринчишин І.В. провели з використанням інтерактивних методів навчання виховну годину на тему: «Сучасні методи обробки металів на верстатах з ЧПК для виготовлення деталей складного контуру».
       Професійна освіта – одна з якісних складових формування свідомого громадянина. У нашому навчальному закладі готують учнів кількох важливих професій. Однією з ключових є підготовка налагоджувальників верстатів і маніпуляторів з програмним керуванням.

17 червня 2017 року з нагоди річниці битви під Берестечком - найбільшого бою між Військом Запорозьким під командуванням Богдана Хмельницького і союзним йому кримсько-єдисанським татарським військом Ісляма III Ґерая з одного боку, та армією Речі Посполитої під командуванням Яна ІІ Казимира з іншого, яка відбулася 18 червня — 30 червня 1651р.,  козаки ВПУ №20 відвідали м.Берестечко.

23 травня 2017 року у ВПУ №20 м.Львова відбулись загальні збори, на яких директор училища Кубай В.М. прозвітував про свою роботу за 2012 - 2017 роки.
       Колектив оцінив роботу керівника задовільно.
       Доповідь директора ВПУ №20 м.Львова Кубая В.М. на загальних зборах трудового колективу 23.05.2017р.

11 травня 2017 року на стадіоні ВПУ №20 відбулося обласне свято ПТНЗ Львова до Дня Героя.

28 квітня 2017 року представники Вищого професійного училища №20 взяли участь в урочистостях, присв`ячених 70-ій роковині сумної події – операції «Вісла». Урочистості проходили в Львівській опері, в закладенні каменю та запалюванні свічок біля пам’ятника Т.Г.Шевченка.
       70 років тому комуністичний режим виселив близько 150 тисяч українців із земель, де вони жили віками, розсіяв їх далеко від дому, щоб вони зникли як національна спільнота. Ця брутальна депортація населення Лемківщини, Надсяння, Підляшшя, Холмщини – відплата українцям за прагнення незалежності та боротьбу УПА.
       Багато депортованих були переселені на терени Львівщини. Лемківська громада м.Львова вже декілька років поспіль збирається в ВПУ №20 на зустріч «Лемківське Різдво», щоб передати традиції і звичаї, коляди, пісні, говірки, які так свято зберігають, своїм нащадкам. Проводять з учнями і майстер класи унікального писанкарства «Відродження». Наші учні – призери фестивалю «Лемківська писанка»
       В училищі до 70-ої роковини цих сумних подій – операції «Вісла» проведено виховну годину.

27 квітня 2017 року актив учнівської профспілки та самоврядування, учні-сироти Вищого професійного училища №20 здійснили мандрівку по історичних місцях Національного заповідника «Замки Тернопілля» за маршрутом Тернопіль - Збаразький замок - палац Вишневецьких - Кременець – Львів.
       Учні збагатили свій кругозір, відвідавши виставкові зали, каземати з унікальними експозиціями народних та заслужених майстрів Тернопільщини з всесвітнім визнанням: Володимира Лупійчука, Тараса Левківа, Івана Марчука, роботи майстрів школи Іоанна Георга Пінзеля та інших.

25 квітня 2017 року учні Вищого професійного училища №20 відвідали Львівський літературно-меморіальний музей Івана Франка.

20 квітня 2017 року у Львові відбулося традиційне свято «Великодні дзвони-2017!».
       Вище професійне училище №20 представило виставку виробів технічних гуртків та кращі номери художньої самодіяльності.
       Колектив сучасного танцю «Контраст» виступив з композиціями «Пташечка-перепілочка» і «Львів-Денс» (керівник гурту Петровська І.Л.)

12 квітня 2017 року у Вищому професійному училищі №20 м.Львова пройшли уроки писанкарства.

05 квітня 2017 року учні, викладачі, майстри ВПУ №20 м.Львова пройшли Хресну дорогу.
       Всі 14 стацій страждань Христа ілюструвалися, учениці читали поетичні рядки, молитви з описами подій кожної стації.
       Наставники соціальний педагог Чорній Л.М., психолог Будзінська Л.В. вміло вели роздуми над страстями Ісуса Христа, поєднували з сьогоденням, поведінкою молодих людей, змушуючи замислитися над своїми вчинками, любов’ю до Бога та ближніх, відповідальністю за долю Батьківщини.
       У читаннях поезій брали участь учениці груп ОД-21, РС-41, ЕОМ-11, ОС-31. Вони з свічками створили на сцені хрест.
       Музичний супровід з виконанням страсних пісень здійснювала ветеран н/з, вихователь Вознюк В.М.
       Гідно зустріньмо Великдень!

15 березня 2017 року у ВПУ №20 відбувся обласний семінар викладачів і майстрів виробничого навчання професій обслуговування, ремонту машин та механізмів на тему: «Проведення нестандартних уроків та оцінювання їх при вивченні сучасних методів діагностики автомобілів, застосовуючи базу даних Autodata».
       Учасники семінару ознайомилися з матеріально-технічною базою ВПУ №20 м.Львова для підготовки кваліфікованих робітників за професією «Слюсар з ремонту автомобілів» та молодших спеціалістів зі спеціальності «Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів».
       На семінарі виступили:
        - Перепічка В.І. - викладач професійно-технічної підготовки ВПУ №20 м.Львова з доповіддю «Нестандартні уроки. Оцінювання учнів з предметів професійно-технічної підготовки».
        - Копельчак М.П. - директор Львівського Навчально-наукового центру професійної освіти НПУ імені М.П.Драгоманова, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник з доповіддю «Організаційно-методичні умови забезпечення якості підготовки робітників за професією «Слюсар з ремонту автомобілів».
       Практичне проведення діагностичних робіт на реальному автомобілі з використанням програми Autodata відбулось за участі інженера кафедри «Комп'ютеризовані системи автоматики» НУ «Львівська політехніка» Артима В.В. та майстрів виробничого навчання ВПУ №20 Перепічки Ю.В., Медвідя М.Г.
        Підсумки семінару підвів Хміль Л.І. - методист НМЦ ПТО у Львівській області.

5 березня 2017 року учні Вищого професійного училища №20 відвідали Музей генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича (відділ Львівського історичного музею в селищі Білогорща) з нагоди 67-ої річниці від дня загибелі (цього року виповниться 110-ть років з дня народження).
       Учні та педагоги ВПУ №20 були присутні на урочистому мітингу та пам’ятній літургії.

1 березня 2017 року у Вищому професійному училищі №20 представниками ГО «Розвиток Громадянського суспільства в Україні» із Запоріжжя було проведено виховну годину на тему: «Школа громадянської просвіти».
       Волонтери Борис Ігнатко та Наталія Ревка розповіли учням ВПУ №20 про ознаки сформованого громадянського суспільства, принципи його розвитку, методи діяльності. Найбільш цікавим виявився проект: «Школа агротуризму», в межах якого проводиться розвиток українського села, залучення інвестицій. Даний проект реалізовує ГО Центр Громадянських Ініціатив в рамках Програми національних обмінів, що фінансується Європейським Союзом та Національним фондом підтримки демократії.

1 березня 2017 року у Вищому професійному училищі №20 відбувся День відкритих дверей.
       До нас завітали учні львівських шкіл № 65, 64, 60, 100, 44,67 та ознайомилися з навчальним закладом, з умовами вступу.
       Перед школярами виступив Володимир Кубай – директор ВПУ №20.
       Учні училища розповіли про свої професії, про навчання, виступили з художніми номерами.

23 лютого 2017 року у Вищому професійному училищі №20 викладач інформатики та керівник гуртка «Комп’ютерний дизайн» – Бідак Ігор Осипович провів відкрите заняття на тему: «Виконання тонової корекції зображень у програмі Photoshop». Заняття гуртка відвідав методист Львівського державного Будинку техніки – Філь Ігор Михайлович, майстри в.н. ВПУ№20 – Москвяк І.О. та Гурій Ю.І.

22 лютого 2017 року у Вищому професійному училищі №20 до Міжнародного Дня рідної мови відбувся КВК «Плекаймо рідну мову та звичаї!» між командами «Коліжанки» і «Галицькі усмішки».


07 лютого 2017 року у Вищому професійному училищі №20 відбувся семінар: «Енергоефективність та енергозаощадження». В рамках Програми національних обмінів у ВПУ №20 завітали представники ГО «Ефективні енергосистеми» з Луганщини. Андрій Снятко та Олена Єгорова розповіли про використання альтернативних джерел електроенергії, сучасні методи електрозаощадження.
   Викладачі Холод А.Л., Гоянюк М.М., Лозовий В.З. поділилися власним досвідом напрацювань в системі енергоефективності.
   Активну участь в розмові прийняли майстер виробничого навчання Галамай О.Я. та учні спеціальності: «Монтаж і обслуговування електричних машин і апаратів».

12 січня 2017 року відбулися педагогічні читання на тему: «Закордонний досвід викладання». Методист Недзельська І.Я. поділилася інформацією з семінару «Досвід викладання у школах Прибалтики, Швеції, Голандії. Бірюзові школи в Україні: міф чи реальність». Основні тези цього виступу: «Свобода - це не вседозволеність, це відповідальність», «Нема поганих учнів, є люди з незадоволеними потребами», «Кожен учень - неповторна особистість».

25 листопада 2016 року у Вищому професійному училищі №20 м.Львова відбулася урочиста академія з нагоди 50-річчя навчального закладу!
   Урочисту академію з нагоди ювілею відкрив директор Вищого професійного училища №20 Володимир Михайлович Кубай, котрий працює в навчальному закладі 46 років.
   Колектив ВПУ№20 привітав з ювілеєм провідний спеціаліст відділу професійно-технічної освіти Матвіїв Ігор Іванович.
   Привітала і нагородила кращих педагогів ВПУ №20 м.Львова заступник директора Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти Львівщини Наталія Богданівна Рибак.
   Найбільш досвідчені педагоги ВПУ №20 отримали нагороди від директора Львівського навчально-наукового центру професійної освіти Національного Педагогічного Університету ім.М.Драгоманова, кандидата педагогічних наук Копельчака Михайла Павловича, галузевої обласної профспілки та роботодавців.
   Колектив ВПУ №20 з 50-річчям привітав мер Львова Андрій Іванович Садовий та вручив грамоту заступнику директора з НМР Фаринюк Н.М.
   Кращі козаки колективу отримали нагороди від міжнародної асоціації «Козацтво».
   З 50-річчям вітав колектив училища та кращих викладачів голова Асоціації директорів професійно-технічних навчальних закладів Львівщини Олег Костянтинович Саврук.
   Учасників та гостей святкової академії щиро вітали виступами учнівські колективи художньої самодіяльності, львівський дитячий колективу «Цьомочки», учасники заслуженого ансамблю танцю України «Юність» та представники учнівського самоврядування.

З 07 по 14 листопада 2016 року відбувся тиждень української писемності та мови у ВПУ №20 м.Львова
   Розпочалися заходи 07 листопада 2016 року лінійкою на тему: «Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема». Учні підготували газети на теми: «Нестор Літописець», «День української писемності», «Шануймо рідну мову».
   9 листопада учні ВПУ №20 м.Львова прийшли на заняття у вишиванках.
   Ще на першому уроці відчули подих свята: на виховній годині йшлося про значення мови в житті народу, про культуру мовлення, про засміченість мови лихослів’ям. Зворушенні і врочисто піднесенні об 11 год. з’явилися представники груп, викладачі, майстри виробничого навчання в кабінет №35 для участі в написанні Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Майже 60 учасників виявили бажання перевірити свої знання з української мови та підтримати національний дух.
   Уважно, затамувавши подих, слухали М.Авраменка. Текст виявився не лише цікавий, але актуальний, пізнавальний, нагадав нам про могутність Київської Русі, славних козаків-захисників не тільки України, а й Європи. Автор легко перевів нас у сьогодення, коли потрібно і надалі захищати європейський вибір і пам’ятати вічні слова Т.Шевченка: «..любіть її во врем’я люте..» з вірою в перемогу, бо за нами правда.
   10 листопада відбувся перший етап ХVІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, у якому взяли участь учні І-ІІІ курсів. Члени журі – викладачі української мови та літератури Недзельська І.Я., Чучман Ю.М., Мриц М.М. та Гурій Ю.І.- уважно спостерігали за роботою конкурсантів.
   У понеділок 14 листопада на лінійці було відзначено переможців конкурсу ім. Яцика: Кустова Вікторія (ЕОМ-11), Рудюк Ольга (ОД-21), Матура Аліна (ОС-31) та учнів, які найкраще написали диктант національної єдності: Матура Аліна (ОС-31), Пенцко Іванна та Красота Марія (ОС-15).

26 жовтня 2016 року У межах нашого навчального закладу відбулося засідання обласної методичної секції викладачів математики професійно-технічних навчальних закладів Львівщини на тему: «Вдосконалення форм і методів навчання та виховання учнів на уроках математики».
    У засіданні секції взяли участь 40 викладачів професійно-технічних навчальних закладів, методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Львівській області Блендей Уляна, заступник директора Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Миляник Андрій та адміністрація навчального закладу.
   Викладачі поділилися досвідом роботи з таких тем: «Методичні рекомендації до виконання практичних робіт з теми «Диференціальне числення функції однієї змінної» Іваночко Руслана Остапівна та «Новітні інноваційні технології при викладанні математики» Галайтата Світлана Петрівна.

20 жовтня 2016 року учні та педагогічний колектив ВПУ №20 м. Львова відвідали Будинок органної та камерної музики, дізналися про його історію та переглянули чудову концертну програму: «Терновий квіт його пісень», присвячену ювілею Івана Франка.

19 жовтня 2016 року відбувся обмін досвідом делегації директорів і педагогів закладів ПТО з м.Хмельницька.

05 жовтня 2016 року до 160-ї річниці від Дня народження Івана Франка викладач української мови та літератури Недзельська І.Я. провела виховну годину, присвячену ювілею українського Мойсея, під час якої слухачі ще раз пригадали важливі моменти з життя митця.
    Учні та майстри уважно слухали чудову декламацію поезій Каменяра: «У долині село лежить», «Земле, моя всеплодющая мати…», «Моя любов», «Гімн (Вічний революцьйонер)», «Що щастя?», «Тричі мені являлася любов»; були зачаровані майстерним виконанням пісень: «Човен», «Червона калино, чого в лузі гнешся?..», «Чого являєшся мені у сні...?», які виконувалися під супровід гітари - акомпонемент викладача спецтехнології Бервецького І.М.
    Найбільше оплесків зібрала чудова гра юних акторів, які відтворили уривки з драми І.Франка «Украдене щастя».

19 вересня 2016 року у рамках відзначення 160-ї річниці від Дня народження Івана Франка у Вищому професійному училищі №20 м.Львова викладач філософії Борух М.А. на тематичній лінійці розповіла про філософські праці та ідеї мислителя.

05 вересня 2016 року у рамках відзначення 160-ї річниці від Дня народження Івана Франка у Вищому професійному училищі №20 м.Львова викладач української мови та літератури Мриц М.М. на тематичній лінійці розповіла про цікаві події з життя Каменяра та творчість письменника, провела конкурс на кращу ювілейну газету.
    Серед переможців - групи АЕ-11, ОД-21.

25 - 26 червня 2016 року педагогічні працівники ВПУ №20 відвідали м.Київ та м.Переяслав-Хмельницький.

З 13 по 15 червня 2016 року відповідно до наказу МОН України від 03.06.2016 р. № 1209л у ВПУ №20 м.Львоав працювала експертна комісія та провела акредитаційну експертизу пов’язану з підготовкою молодших спеціалістів за спеціальністю «Діловодство».

21 - 22 травня 2016 року у Всеукраїнському конкурсі козацької пісні у м.Корсунь-Шевченківський вокальний ансамбль хлопців «Львівські козаки» зайняв ІІ-ге місце.

14 - 15 травня 2016 року у м. Мукачево відбувся Всеукраїнський фестиваль «Смарагдові витоки», на якому з успіхом виступив колектив сучасного танцю ВПУ №20.

06 травня 2016 року колективи художньої самодіяльності ВПУ №20 виступали на святі «Великодні дзвони-2016!»

З 11 по 22 квітня 2016 року агітаційна бригада ВПУ №20 відвідала багато шкіл м.Львова та Львівської області з профорієнтаційними бесідами. Бесіди були проведені у школах Лапаївки, Комарно, Бучали, Городка, Оброшина, Зимної Води, Рудно, Великого Любіня, Ставчан та ін.

30 березня 2016 року у міській бібліотеці №15 для дітей та юнацтва відбулась зустріч учнів з новою поліцією України. Учні ВПУ №20 поспілкувались із правоохоронцями, задавали питання, проявили неабияку допитливість до роботи поліцейських.

22 березня 2016 року у ВПУ№20 відбувся конкурс-шоу «Містер училища – 2016», де хлопці-учасники показали свої професійні вміння, спортивну підготовку та творчі таланти. У конкурсі взяли участь: Ікавий Тарас АЗ-41, Щутяк Андрій НР-21, Кубай Назар АЗ-41, Юсько Тарас АЗ-41, Камєнєв Олексій АЗ-21, Томчук Олександр АЗ-21, Цуркан Олександр СЕ-2015, Польовський Богдан АЗ-41. Запекла боротьба суперників тривала впродовж таких конкурсів: «Дозвольте відрекомендуватися»; «Перше побачення»; «Спортивний»; «Викрутись»; «Освідчення в коханні», «Кулінарний»; «Творчий виступ».
      Містером училища - 2016 став Кубай Назар. Віце-Містер училища – 2016 – Юсько Тарас.

8 березня 2016 року учні привітали святковим концертом колектив навчального закладу з Міжнародним жіночим днем. Для жінок ВПУ №20 виконувалися пісні, танці, вірші. Щиро привітав працівниць училища директор ВПУ №20 Кубай Володимир Михайлович.

5 березня 2016 року в Україні відзначають день народження Героя України, Генерала-Хорунжого, головнокомандувача Української повстанської армії Романа Шухевича. Учні ВПУ №20 щорічно допомагають впорядковувати територію меморіального музею Р.Шухевича у Білогорщі та систематично його відвідують.

17 лютого 2016 року учні груп НР-41, ЕОМ-11, ОД-11 під керівництвом викладача історії Луцків Н.Р. та викладача хімії Ткаченко О.П. відвідали Львівську картинну галерею - найбагатший музей художньої творчості.
   Учні ВПУ №20 м.Львова залюбки ознайомилися з європейським мистецтвом.


09 січня 2016 року до нас, у ВПУ № 20, на Різдво завітали гості з Шевченківського краю, учні та педагоги Канівського ВПУ.
   За 3 дні перебування у Львові, гості відвідали музеї, Високий Замок, Личаківський цвинтар.
   Особливо вразили їх Вертепи та Колядники біля Ялинки, Різдвяне дійство з Ангелами у дворі Ратуші, смачні різдвяні страви.
   Ознайомилися гості із навчальною базою нашого училища, адже вони теж готують верстатників та механіків комп’ютерної техніки.
   Задоволені та з незабутніми враженнями про Львів, про Великого Каменяра повернулися до рідного Канева
   Більше такої співпраці з ПТНЗ східних та південних областей України.


26 листопада 2015 року до ВПУ № 20 м.Львова завітали гості з Івано-Франківщини: Стадник М.М. - директор ДНЗ «Войнилівський професійний ліцей», Баб’як М.М. – директор Вищого професійного училища № 21, Данилюк М.П. - директор Вищого професійного училища № 13, Савик В.П. – директор Городенківського професійного ліцею та Кіндрат О.Б. – відповідальний секретар Івано-Франківської регіональної експертної ради з питань ліцензування та атестації навчальних закладів.
   Вони ознайомилися з історією нашого навчального закладу, матеріально-технічною базою. Друзі з Прикарпаття дякували за теплий прийом і запрошували у відповідь відвідати їхні училища.


21 листопада 2015 року на базі ВПУ № 20 м.Львова відбувся другий етап ХVІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика серед учнів професійно-технічних навчальних закладів області. У конкурсі взяли участь 146 учнів із 53 професійно-технічних навчальних закладів Львівської області.
    Конкурс проводився як творче змагання учнівської молоді з метою утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу, виховання у молодого українства поваги до мови і традицій рідного народу, підвищення рівня мовної освіти і культури, удосконалення навиків майстерного володіння словом, підвищення рівня знань. Конкурс відкрив привітальним словом директор ВПУ № 20 м.Львова Кубай В.М., виступили також головний спеціаліст управління професійно-технічної освіти, координації діяльності вищих навчальних закладів і науки Борисов Р.Г., методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Львівській області Тимоць М.В. Учні ВПУ № 20 м.Львова піснею підняли настрій та надихнули на творчі досягнення учасників конкурсу.
   Наш навчальний заклад представляли учениця групи ЕОМ-11 Йордан Т., учениця групи ОС-21 Матура А., учениця групи ОС-31 Сколоздра І. За підсумками конкурсу Матура Аліна здобула перше місце серед учнів ІІ курсу. Вітаємо!!!


19 листопада 2015 року в ВПУ №20 м.Львова вшанували День Гідності і Свободи, в рамках якого була проведена виховна година «Україна понад усе!» (проводила викладач географії Григорчук М.П.), а також відбулись спортивні змагання.


4 листопада 2015 року в теплий осінній сонячний день учні ІІІ - V курсів ВПУ №20 м.Львова під керівництвом соціального педагога Чорній Л.М. відвідали історико-культурні пам`ятки: Золочівський замок і Унівську Свято-Успенську Лавру.
   Учні ВПУ №20 зрозуміли великий вклад Героя України Б.Возницького в справі збереження архітектурних ансамблів замків.
   З великою увагою і цікавістю слухали розповідь настоятеля Унівської Лаври про її історію і значення в духовному і культурному житті галичан.


16 жовтня 2015 року в ВПУ №20 м.Львова відзначили День Козацтва і День Захисника України, під час якого відбулась урочиста посвята в члени Міжнародної Асоціації «Козацтво» учнів та педагогів навчального закладу.
   Друга частина свята - козацькі розваги і стрибки у мішках.


1 вересня 2015 року в ВПУ №20 м.Львова відбулось урочисте святкування Дня Знань.
   Учні ВПУ №20 представили співочо-танцювальну композицію.
   Також перед учнями та гостями свята відбулось нагородження переможниці обласного конкурсу письмових робіт про А.Шептицького Марчих Ольги.


13 - 14 червня 2015 року працівники ВПУ №20 м.Львова під гаслом «Хто вміє працювати, той вміє відпочивати...» здійснили краєзнавчу поїздку в Кам’янецьк-Подільськ – Хотин.

26 травня 2015 року відзначаючи 150-річчя від дня народження Андрея Шептицького учні групи АЕ-11 під керівництвом соціального педагога Чорній Лідії Михайлівни відвідали село Прилбичі Яворівського району, батьківщину Митрополита, вклонились Землі, яка дала Великого духівника, глибше дізналися про життя і діяльність Патріарха та славну родину Шептицьких. Молитвами і свічками вшанували їх пам’ять біля каплиці-усипальниці.

29 квітня 2015 року у Львівському науково-практичному центрі Інституту професійно-технічної освіти НАПН України відбулося нагородження переможців конкурсу методичних розробок. Робота Недзельської І.Я здобула перше місце у номінації «Використання електронних ресурсів на уроках теоретичного курсу».
     Від ВПУ № 20 м.Львова брала участь викладач української мови та літератури Недзельська І.Я. Вона представила на конкурс роботу «Використання інформаційно-комп’ютерних технологій на уроках української літератури». Інформатизація освітнього процесу є одним із важливих шляхів пізнання світу та науки і посідає провідне місце в реформі освіти України. Комп’ютерні технології, увібравши в себе елементи різних методик надають кожному учневі можливість самореалізації в пізнавальній та інших видах діяльності, створюють комфортні умови для самовизначення особистості в інформаційному суспільстві. Мета педагогів - навчити учнів не лише опрацьовувати матеріали, а й уміти їх представляти, бо сьогодення вимагає від сучасної молоді не простого оволодіння комп’ютерною технікою, а й вміння нестандартно, творчо показати свою роботу, відстоювати свою думку та аргументувати свої дії. Переваги такої роботи надзвичайні, адже зростає зацікавленість предметом вивчення, учні самі стають творцями, ініціаторами нових ідей, розвивають інтелектуальні здібності.
     Досвідом такої роботи Ірина Ярославівна поділилася з колегами, що представляли Львівську, Тернопільську, Рівненську області України. Робота Недзельської І.Я здобула перше місце у номінації «Використання електронних ресурсів на уроках теоретичного курсу».

28 квітня 2015 року у Ставропігійському ВПУ м.Львова проведено ІІ-у учнівську науково-практичну конференцію «Митрополит Андрій Шептицький: культура - освіта - нація (до 150-річчя від дня народження)».
     Відрадно, що учень ІІІ-го курсу ВПУ №20 Юрій Кисиличин (майбутній слюсар з ремонту автомобілів) поділився своїми дослідженнями творчої і духовної спадщини Андрея Шептицького. Тема його пошукової роботи «Духовні заповіти Митрополита українцям».
     На конференції з своїми дослідницькими працями виступили сім учнів з п`яти ПТНЗ м.Львова та два музейні наукові співробітники.

18 квітня 2015 року педагогічні працівники ВПУ№20 відвідали відому християнську святиню Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину св. Василія Великого у селі Гошеві Долинського району на Івано-Франківщині. Один із найвеличніших релігійних та історико-архітектурних монастирів Західної України.
     А також відвідали улюблене місце відпочинку наших учнів – Скелі Довбуша.

16 квітня 2015 року у Львові на площі біля пам’ятника Іванові Франку відбулось традиційне свято професійно-технічної освіти Львівщини «Великодні дзвони – 2015».
У святі взяли участь понад 30 навчальних закладів профтехосвіти.
ВПУ № 20 виставило на огляд відвідувачів свята вироби, створені учнями та педагогічними працівниками. Кожний бажаючий міг придбати сувеніри, виготовлені з металу, та пройти майстер-клас з електрогазозварювання.
Свято завершив концерт колективів художньої самодіяльності та окремих виконавців професійно-технічних навчальних закладів Львівщини.

12 березня 2015 року у Львівському палаці учнівської молоді відбувся концерт «Незламний дух козацького коріння», присвячений Героям Майдану та учасникам антитерористичної операції. У ньому взяли участь і наші юні артисти – танцювальний колектив «Контраст». Дівчата затанцювали для воїнів АТО запальну Коломийку, за що були нагороджені бурхливими оплесками. А на завершення курсанти ліцею імені героїв Крут запропонували сфотографуватися напам’ять.

10 березня 2015 року у ВПУ №20 м.Львова відбувся захід «Шевченкова доля», приурочений 201-ій річниці з дня народження геніального українського поета-пророка Тараса Григоровича Шевченка. Учасники читали вірші Кобзаря, інсценізували триптих «Доля. Муза. Слава», поему «Наймичка» та виконали пісні на слова Т.Шевченка «По діброві вітер віє...», «Садок вишневий коло хати». Дитячі роки митця відтворили в уривку з роману О.Іваненко «Тарасові шляхи», а про нелегку долю поета почули із поезії Ліни Костенко «Повернення Шевченка».
          Літературно-музичну композицію підготували викладач української мови та літератури вищої категорії Недзельська І.Я., майстер виробничого навчання Гомза Г.Д., керівники художньої самодіяльності Димида Н.О. та Петровська І.Л.

17 лютого 2015 року у Вищому професійному училищі № 20 м.Львова відбувся конкурс професійної майстерності секретарів керівника та операторів комп’ютерного набору «Ділова Леді 2015».
     Участь в кокурсі брали 13 учениць: Лисенко Вікторія, Баган Оксана, Маланчук Оксана, Маренюк Тетяна, Віхоть Мар’яна, Бура Юлія, Породко Катерина, Мартиник Андріана, Вишневецька Іванна, Лета Марія, Тріска Соломія, Сологуб Анастасія, Дика Леся.

     ЧЛЕНИ ЖУРІ:
 1. Директор Вищого професійного училища №20 м. Львова – КУБАЙ ВОЛОДИМИР МИХАЙЛОВИЧ;
 2. Голова Львівської обласної організації профспілок працівників автомобільного та сільськогосподарського машинобудування – ЗАХВАТКІНА ОКСАНА ІВАНІВНА;
 3. Генерал-лейтенант козацтва , 1-й заступник Головного Отамана Міжнародної Асоціації «Козацтво» Львівщини – ВАВРОНИШИН МИКОЛА;
 4. Призер Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності "Секретар керівника "(організації, підприємства, установи), голова учнівського самоврядування м. Львова та Львівської обл. 2013-2014р.р., студентка НУ "Львівська політехніка" – БЕЛІНСЬКА ХРИСТИНА;
 5. Старший інспектор відділу з контролю і використання енергоресурсів Львівської залізниці, голова міської організації партії ХДС – ЛЯХОВИЧ ОЛЕКСІЙ СЕМЕНОВИЧ (спонсор конкурсу);
 6. Отаман відділу молоді і спорту Міжнародної Асоціації «Козацтво» на Львівщині – ВАВРОНИШИН АНДРІЙ;
 7. Підприємець косметичної фірми республіка Польща пан Кшиштоф (спонсор конкурсу).
     Лічильна комісія: Бідак Ігор, Житовецький Андрій.
     Свято готували: майстер в. н. Франків М.І., викладач спецпредметів Винницька С.Ю., керівники гуртків: Димида Н.О., Петровська І.Л.
     Організатор свята: заступник директора з НВР ВПУ №20 Смик Г.О.
      Переможниці конкурсу:
 • Ділова Леді 2015 – Бура Юлія;
 • Віце Леді 2015 - Мартиник Андріана.

11 лютого 2015 року у Вищому професійному училищі № 20 м.Львова відбувся семінар викладачів та майстрів виробничого навчання електрогазозварювальних та металообробних професій на тему: «Методика впровадження проекту державного стандарту професійно-технічної освіти на компетентісній основі з професії «Електрогазозварник». З вступним словом до присутніх звернувся директор училища Кубай Володимир Михайлович. Завідувач лабораторією професійної підготовки Навчально-методичного центр професійно-технічної освіти у Львівській області О.Ф.Пікарось виступила з доповіддю «Професійна підготовка зварників на основі компетентнісного підходу». Про роботу над розробкою та апробацією проекту державного стандарту, заснованого на компетенціях для підготовки кваліфікованих робітників з професії 7212 «Електрогазозварник» розповіли Пастух Г.М., викладач професійно-теоретичної підготовки та Яцків В.П., майстер виробничого навчання ВПУ № 20 м. Львова. Учасники семінару із зацікавленістю послухали доповідь колишнього члена атестаційної комісії зварників, а тепер викладача професійно-теоретичної підготовки цього навчального закладу Дудина Б.Д. про особливості атестації зварників в умовах виробництва. По закінченню виступів викладачі та майстри виробничого навчання обмінялися думками та поділилися своїм досвідом.

Від 06 жовтня 2014 року учні ІІІ-го курсу спеціальності: «Слюсар з ремонту автомобілів. Електрогазозварник» ВПУ №20 м.Львова проходили виробниче навчання у Концерні «Техвоєнсервіс» «Львівський автомобільний ремонтний завод», де навчалися проводити різні види робіт з ремонту механізмів вузлів та агрегатів різних видів транспортних засобів. Але події одного дня змінили їхню свідомість – на завод транспортували машини із зони АТО, понищені обстрілами. «Ми зрозуміли, що війна – це не просто розповіді та відеоролики. Це страшна реальність сьогодення!» - розповідають учні. Хлопці із завзяттям взялися до справи, і роботу було поставлено на конвеєр, оскільки транспортні засоби прибували постійно. За старанну і сумлінну роботу при відновленні транспортних засобів для зони АТО учнів відзначено грамотами Концерну «Техвоєнсервіс» «Львівського автомобільного ремонтного заводу», а майстра Дзьобу Ю.О. та класного керівника Недзельську І.Я. – грамотами «За національно-патріотичне виховання учнів групи СА-31».
     З 14 січня 2015 року учні проходять виробничу практику на даному підприємстві, продовжуючи таким чином допомагати бійцям захищати Батьківщину.
     І навчаючись, можна захищати Батьківщину.

12 грудня 2014 року у Вищому професійному училищі №20 відбувся виступ воїнів із зони АТО, зокрема композитора та виконавця Яна Апріля, були також зібрані учнями та працівниками кошти для бійців АТО.

11 грудня 2014 року у Вищому професійному училищі №20 відбулося традиційне обласне свято – фестиваль різдвяних композицій «Над вертепом зірка ясна засіяла!». Організатор свята – Львівський державний будинок техніки, у фестивалі взяли участь 17 ПТНЗ Львова, свято розпочав молитвою отець храму Вознесіння Михайло.
   Учасників фестивалю вітали заступник директора з навчально-виховної роботи Львівського державного будинку техніки Івашкевич Лілія Михайлівна, спеціаліст відділу професійно-технічної освіти Борисов Руслан Геннадійович, директор Вищого професійного училищі №20 Кубай Володимир Михайлович.

5-12 листопада 2014 року відбувся огляд-конкурс художньої самодіяльності серед груп училища «Творчості проміння золоті!».

30 жовтня 2014 року відбувся обласний конкурс на кращого ерудита серед учнів професійно-технічних навчальних закладів м.Львова та Львівської області. Перемогу здобув учень ВПУ № 20 з групи НР-51 Рачинський Павло.

25 жовтня 2014 року у Львівському оперному театрі відбулася урочиста академія, присвячена 25-річчю легалізації УГКЦ в Україні та офіційному відкриттю Року митрополита Андрея (Шептицького).
    Участь у заході взяли Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав та єпископи, які прибули до Львова на Зустріч східних католицьких єпископів Європи, що проходила 23-26 жовтня.
   Під час урочистої академії відбулося вручення щорічної Відзнаки імені блаженного священномученика Омеляна Ковча за значний внесок у розвиток екуменічного діалогу, діалогу культур і народів, міжрелігійного та міжнаціонального порозуміння, благодійної діяльності, за особистий життєвий приклад жертовності та гуманізму.
   Лауреатами цьогорічної Відзнаки стали:
 • Мустафа Джемілєв, лідер кримськотатарського народу (Україна);
 • Марія Матвіїв, медик, яка рятувала поранених під час трагічних подій Революції гідності, зокрема на вулиці Інститутській у Києві у лютому 2014 року (Україна);
 • Архиєпископ Юзеф (Міхалік), Митрополит Перемишля РКЦ, колишній голова Польської Єпископської Конференції (Польща);
 • Джеймс Темертей, меценат, фундатор Українсько-єврейськоі ініціативи (Канада);
 • о. Михайло Шевчишин, отець-мітрат УГКЦ (Україна).
    Вечір супроводжувався співом муніципального камерного хору «Київ», Львівського муніципального чоловічого хору «Гомін», жіночого хору Львівської консерваторії; Галицького академічного камерного хору та показом фільмів про відродження УГКЦ, блаженного священномученика Омеляна (Ковча) та митрополита Андрея (Шептицького).
   Серед запрошених на урочисту академію були і представники ВПУ№20 м.Львова.

23 жовтня 2014 року Львівський обласний центр зайнятості та Національний університет «Львівська політехніка» організували День професійного самовизначення, у рамках якого відбувся ХХІV Ярмарок кар’єри та День відкритих дверей навчальних закладів.
   Під час Ярмарку кар’єри тривав конструктивний діалог пошуковців роботи з представниками 63 підприємств, що функціонують не тільки на теренах Львівської, а й Івано-Франківської, Закарпатської областей, а також у Києві та Харкові. Освітні ж послуги пропонував 51 навчальний заклад, серед яких активним учасником було Вище професійне училище №20 м.Львова.

21 жовтня 2014 року актив учнівського самоврядування ВПУ №20 м.Львова і профспілковий комітет відвідали Олеський замок і замок у м.Дубно.

14 жовтня 2014 року у Вищому професійному училищі №20 м.Львова колектив та козацька старшина Міжнародної асоціації «Козацтво» відзначили свято Покрови Пресвятої Богородиці, День Козацтва і День Захисника України, вшанували пам’ять героїв, котрі віддали життя за Україну, та урочисто прийняли до лав Козацтва кращих учнів і працівників навчального закладу.

4 жовтня 2014 року з нагоди Дня працівників освіти педагоги Вищого професійного училища №20 м.Львова провели чудовий день на базі відпочинку «Сонячна долина» у Вижомлі.

1 вересня 2014 року в ВПУ №20 м.Львова відбулось урочисте святкування Дня Знань, яке пройшло під гаслом «Коли лунають постріли і наші хлопці гинуть, до них наші звернення і підтримка лине…».
   З початком нового навчального року учнів привітав представник Управління професійно-технічної освіти, координації діяльності вищих навчальних закладів і науки п.Попадюк М.І.
   Учні ВПУ №20 представили співочо-танцювальну композицію «Україна – єдина!»
   Відбулось посвячення каплички біля ВПУ №20 - Берегині–Божої Матері.
   Також перед учнями та гостями свята виступила Дарія Залізна - народна артистка України, акторка Національного театру ім. М.Заньковецької.


30 - 31 травня 2014 року відбулась екскурсія працівників училища Шевченківськими місцями за маршрутом Львів - Київ - Канів - заповідник «Батьківщина Т.Шевченка» - Умань - Львів, приурочена до відзначання 200-річчя Т.Г.Шевченка.
   В Києві педагоги побачили НУ ім. Т.Шевченка, де працював поет; музей Великого Кобзаря. Помолилися у храмі Різдва Христового, де відспівували домовину з прахом Тараса при перепохованні в травні 1861 року.
   Віддали шану Героям Небесної Сотні, котрі загинули на Майдані в лютому 2014 р.
   Схвильовано, із щемом в душі піднімалися в Каневі на Тарасову Гору. Там, на могилі, при запалених свічках прочитали молитву, а виконані Заповіт і Гімн України відлунювались в хвилях Дніпра.
   Сонячно и тепло зустріли львів'ян Моринці і Керелівка, що подарували нам Великого генія. Навічно закарбувалися в пам'яті розповідь екскурсовода про родовід Тараса, його життєві дороги та побачене мальовниче довкілля, оспіване у віршах.
   По уманській трасі в с.Вільховець невеличке подвір'я з пам'ятником і хатою, де сьогодні музей В.Чорновола. Вічна слава Героям!
   В Умані оглянули чудову пам'ятку монументально-паркового мистецтва «Софіївка».
   Красива і багата Україна. Дай Боже їй єдності і соборності!


24 квітня 2014 року у Львові на площі біля пам’ятника Іванові Франку відбулось традиційне свято професійно-технічної освіти Львівщини «Великодні дзвони – 2014».
У святі взяли участь понад 30 навчальних закладів профтехосвіти.
ВПУ № 20 виставило на огляд відвідувачів свята вироби, створені учнями та педагогічними працівниками. Кожний бажаючий міг придбати сувеніри, виготовлені з металу, та пройти майстер-клас з електрогазозварювання.
Свято завершив концерт колективів художньої самодіяльності та окремих виконавців професійно-технічних навчальних закладів Львівщини.


16 квітня 2014 року в інформаційно-культурному центрі Вищого професійного училища №20 м.Львова відбувся захід «Великодня містерія», де члени профспілки, учениці груп ОС Шведа Галина, Дребот Іванна, Вишневецька Іванна, Марчих Ольга, Баган Оксана, Галамай Юлія, Терех Марія разом з головою профспілки Оксаною Яцків освоювали прадавню культуру розпису писанок, зберігаючи наче в скарбниці українські народні надбання.

14 грудня 2013 року у Вищому професійному училищі №20 м.Львова відбувся 2-ий етап ІV-го Міжнародного мовно–літературного конкурсу ім.Тараса Шевченка у 2013-2014 навчальному році.
      Учасників конкурсу вітали учні нашого навчального закладу. Девізом їхніх виступів можуть стати слова «Моя мова – це моя свобода».
     У Конкурсі взяли участь представники перших - третіх курсів професійно-технічних навчальних закладів Львівської області. Учні отримали завдання: «За мотивами однієї з вивчених ними пісень написати оповідання, зберігаючи сюжетні лінії використовуючи види односкладних речень, складні речення з різними видами зв’язку». Завдання було не з легких. Але більшість впоралася.

03 грудня 2013 року на базі ВПУ № 20 м.Львова відбулася науково-практична конференція «Становлення професійної компетентності викладача суспільно-гуманітарних дисциплін». Цей захід є результатом кількарічної співпраці відділу практичної психології Львівського науково-практичного центру професійно-технічної освіти НАПН України та методичним об’єднанням викладачів історії, суспільних дисциплін і права Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Львівській області під егідою Департаменту з питань освіти, науки, сім’ї та молоді Львівської обласної державної адміністрації та Відділення професійної освіти і освіти дорослих НАПН України.
     У конференції взяли участь заступник директора Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Львівській області, кандидат технічних наук О.Ф. Пікарось, наукові співробітники й аспіранти відділу практичної психології Львівського НПЦ ПТО НАПН України, методист НМЦ ПТО у Львівській області С.І. Василина, директор Львівського ВПУ № 20 В.М. Кубай, 48 викладачів історії, суспільних дисциплін та права ПТНЗ області.
     Широкий резонанс отримала доповідь В.М. Кубая, який зосередив увагу на підготовці молодого педагога до роботи в навчальному закладі нового типу, впровадженні інноваційних педагогічних технологій у процес вивчення суспільно-гуманітарних дисциплін, серед яких акцент має робитися на інтерактивне навчання.

19 листопада 2013 року у ВПУ № 20 відбувся конкурс на кращого ерудита серед учнів професійно-технічних навчальних закладів м.Львова. Перемогу здобув учень ВПУ № 20 з групи НР-41 Рачинський Павло.

30 жовтня 2013 року у Вищому професійному училищі № 20 м.Львова відбулася нарада голів учнівського самоврядування ПТНЗ Львова та області, де взяли участь 45 навчальних закладів.
      З привітаннями виступили:
 • Борисов Руслан Геннадійович - головний спеціаліст Управління професійно-технічної освіти,
 • Кубай Володимир Михайлович - директор ВПУ № 20 м.Львова,
 • Шевців Андрій - радник мера м.Львова, експрезидент учнівського самоврядування ПТНЗ Львова та Львівщини.
     Психолог ВПУ № 20 Кузбит Ярослава Іванівна провела для учнівських лідерів анкетування на визначення якостей лідера.
    Учнівські лідери обрали головою учнівського самоврядування ПТНЗ Львова та Львівської області ученицю ВПУ № 20 Белінську Христину та обрали актив учнівського самоврядування у складі:
 • Можар Валентин (ЛВПУ КТБ);
 • Грибовська Христина (Новояворівський професійний ліцей);
 • Біловус Мар’яна (Червоненьке ВПУ);
 • Замлинська Софія (Самбірський ППЛ);
 • Секретар - Стецьків Катерина (МВПУАТБ).
      На завершення учні ВПУ № 20 привітали учасників наради виступами художньої самодіяльності.

16 жовтня 2013 року ВПУ № 20 взяло участь у Дні професійного самовизначення, котрий організував Центр зайнятості і НУ "Львівська політехніка" у Палаці мистецтв по вул.Коперніка.


09 жовтня 2013 року учнівська профспілка привітала педколектив ВПУ №20 до Дня працівників освіти духовним подарунком. В цей день кращі учні та колектив працівників побували на концерті у філармонії в рамках ХІХ Міжнародного фестивалю сучасної музики "КОНТРАСТИ".
      У концертному залі ім. С.Людкевича звучали твори композиторів сестер Ганни Гавриляк та Богдани Фроляк у виконанні струнного квартету "Фенікс" та академічного камерного оркестру "Віртуози Львова".
      Родзинкою концерту став виступ народної артистки України, Лауреата Державної премії УРСР ім. Т.Г.Шевченка, Героя України Ніни Матвієнко.
      Всі слухачі мали насолоду зачаровуватися її неповторним мелосом.


02 жовтня 2013 року учні груп ОС-11 та ЕОМ-11 нашого училища в рамках місяця першокурсника та до Всеукраїнського Дня бібліотекарів та бібліотек відвідали унікальний за експонатами Музей мистецтва давньої української книги у м.Львові.
      А також разом з головою учнівського профкому Оксаною Яцків побували на екскурсії у палаці Потоцьких, що є філіалом Львівської галереї мистецтв.


26 червня 2013 року в Львівському міському центрі зайнятості відбувся «круглий стіл» на тему:«Проблеми працевлаштування молоді: реалії, перспективи», у якому взяли участь представники:
- Львівського міського центру зайнятості,
- Львівської обласної державної адміністрації,
- Львівської міської ради,
- Департаменту з питань освіти, науки, сім’ї та молоді
- Об'єднання профспілок Львівщини,
- Львівського обласного об'єднання організацій роботодавців.
    В обговоренні проблем молодіжної зайнятості та реалій працевлаштування випускників прийняли участь керівники таких навчальних закладів, як НУ «Львівська політехніка», ЛНУ ім. Івана Франка, ЛНУ ветмедицини та біотехнологій ім. Ст. Гжицького, ЛНАУ; директори професійно-технічних навчальних закладів.
    В роботі «круглого стола» приймав участь директор ВПУ №20 м. Львова Кубай В.М.17 - 18 травня 2013 року педагогічні працівники ВПУ №20 м. Львова відвідали чарівні куточки України - Мукачево, Солотвино, Яремче, Буковель.
Заряд позитивних емоцій дуже потрібний всім перед державними іспитами.16 травня 2013 року у Львові на площі біля пам’ятника Іванові Франку відбулось традиційне свято професійно-технічної освіти Львівщини «Великодні дзвони – 2013».
У святі взяли участь понад 30 навчальних закладів профтехосвіти.
ВПУ № 20 виставило на огляд відвідувачів свята вироби, створені учнями та педагогічними працівниками. Кожний бажаючий міг придбати сувеніри, виготовлені з металу, та пройти майстер-клас з електрогазозварювання.
Свято завершив концерт колективів художньої самодіяльності та окремих виконавців професійно-технічних навчальних закладів Львівщини.25 квітня 2013 року напередодні Великодніх свят кращі учасники художньої самодіяльності ВПУ №20 та номінанти конкурсу «Озеленимо навчальний заклад» здійснили паломницько-екскурсійну поїздку в святиню ХІ ст. Страдецьку гору та печерну церкву-грот (ХІ-ХІІІ ст.) Матері Божої Нерушимої Стіни. Поїздка була організована учнівським профкомом.3 квітня 2013 року у ВПУ №20 м. Львова відбувся літературно-музичний вечір «Бережіть собори душ своїх», присв'ячений 95-річчю з дня народження Олеся Гончара.
   Під час заходу учні училища Ліщинська У., Мартинович С., Скрипка Н., Дяков Р., Кобринець С., Бундз О. декламували фронтові вірші Олеся Гончара; була розіграна сценка «Бійці під час перепочинку розмовляють про красу вірності», в якій прийняли участь Рачинський П., Гасяк П. та Філь Р.; у виконанні Ліщинської У., Оршуляк В., Цьолковської Л. та Галамай Ю. прозвучала улюблена пісня О. Гончара про Україну; Цьолковська Л. виконала «Колискову».
   Ведучими вечора були Пахолок С. та Панасевич Н.19 - 22 березня 2013 року на базі Межрегіонального професійного училища зв'язку м.Києва відбувся ІІІ-й етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії «Секретар керівника (організації, підприємства, установи)».
   В конкурсі приймали участь 26 учасників з різних областей України. Львівську область представляла учениця ІІІ-го курсу ВПУ №20 м. Львова Белінська Христина-Марія, яка здобула ІІІ-є місце і одержала диплом ІІ-го ступеня і Президентську стипендію на період навчання.13 березня 2013 року було проведено тематичний вечір «Шевченко - наш пророк», підготовлений викладачем української мови та літератури Недзельською І.Я., бо вшанування пам'яті Т.Г. Шевченка - святий обов'язок кожного українця.
   Учні чудово декламували пророчі слова Кобзаря, виконували пісні на його вірші, ставили сценки.
   У ВПУ №20 вже традиційними стали виховні години, пов'язані з життям і творчістю великого сина українського народу.
.10 березня 2013 року члени учнівської профспілки ВПУ №20 разом з головою учпрофкому, заступником голови молодіжної Ради області Оксаною Яцків показали свої мистецькі таланти у спільному концерті зі співачкою Світланою Весною та учнями ліцею комп'ютерних технологій, присвяченому Дню весни та святу 8-го Березня на запрошення голови молодіжної обласної Ради АСМУ Василя Горби у міському будинку культури міста Стрий.
Концерт відбувся за сприяння фірми «Леоні».
06 березня 2013 року у ВПУ № 20 відбувся II-й етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності серед учнів ПТНЗ Львівської області з професії «Секретар керівника (організації, підприємства, установи)».
   Кращих визначало журі в складі:
Голова журі: Філяровська Оксана Василівна, старший викладач Львівського коледжу «Інфокомунікації» Національного університету «Львівська політехніка»;
Заступник голови журі: Марущак Петро Михайлович, директор адміністративного департаменту спільного українсько-канадського підприємства «Росан Пак»
Члени журі:
Лоїк Галина Богданівна, заступник директора з НМР відокремленого підрозділу «Львівської філії Київського національного університету культури і мистецтв»;
Венцель Мар’яна Тарасівна, старший майстер ЛВПУ комп‘ютерних технологій та будівництва м. Львова;
Дмитришин Леся Богданівна, викладач ЛВПУ ТТС Національного транспортного університету;
Семенів Віталій Васильович, викладач Львівського професійного ліцею комп‘ютерних технологій;
Саноцька Мирослава Романівна, зав.лабораторією НМЦ ПТО у Львівській області.

   Переможцями конкурсу стали:
I-е місце - Белінська Х.В. (ВПУ №20 м. Львів);
IІ-е місце - Бубняк Ю.Б. (ВПУ №20 м. Львів);
IІІ-є місце - Вовк М.В. (Олеський ПЛ).


14 лютого 2013 року у ВПУ № 20 успішно пройшов конкурс "Бізнес-леді - 2013" - конкурс професійної майстерності з професії "Оператор комп'ютерного набору. Секретар керівника".
   Кращих визначало журі в складі:
1. Захваткіна Оксана Іванівна - голова Обласного комітету профспілок автомобільного і сільськогосподарського машинобудування України;
2. Іванчук Оксана Степанівна - перший заступник директора Львівського обласного центру зайнятості;
3. Калина Вікторія Василівна - зав. відділом Львівського державного будинку техніки;
4. Маршалок Наталія Адамівна - методист Палацу естетичного виховання учнівської молоді.

   Перемогу здобула учениця 4-го курсу Романишин Галина.13 лютого 2013 року у ВПУ № 20 відбувся молебен колективу учнів та педагогів до Ікони "Престіл Премудрості" (копія чудотворної ікони з Риму), яка є оберегом учнів, студентів і навчальних закладів.
   Директор ВПУ № 20 Кубай В.М. прийняв у подарунок навчальному закладу посвячену копію цієї ікони.21 листопада 2012 року для учнів, які активно взяли участь в конкурсі художньої самодіяльності між групами і отримали призові місця, учнівська профспілка на чолі з головою О.М. Яцків організували екскурсійну поїздку в Крехівський монастир та старовинне місто Жовкву.
Крехівська обитель, в якій оселилась вічність, заснована в 1613 році мандрівними монахами Йоілом та Сильвестром, подарувала краплини духовних розважань та наповнила душу спокоєм і гармонією.
31 жовтня 2012 року Львівський обласний центр зайнятоті спільно з НУ "Львівська політехніка" проводив День професійного самовизначення. У програмі заходу відбувся 21-й Ярмарок кар'єри та День відкритих дверей навчальних закладів.
Представники ВПУ № 20 презентували освітні послуги нашого навчального закладу та проводили діалог з майбутніми абітурієнтами.
Під час презентації навчального закладу з номерами самодіяльності виступили учні ВПУ № 20.29 вересня 2012 року педагоги ВПУ № 20 відвідали чудові пам'ятки історії України - Хотин і Кам'янець-Подільськ.
Ця подорож була приурочена до Дня працівників освіти і по суті стала мандрівкою в історію нашої країни.
Під час подорожі відбулись: екскурсія по фортеці, прогулянки старовинним містом, а також тепла зустріч з колегами-педагогами в Кам'янець-Подільському художньому ліцеї.20 вересня 2012 року учні нашого училища їздили на екскурсію в Тустань - наскельне місто-фортецю, яке було збудоване на трьох скельних групах біля села Урич Львівської області.
Недивлячись на дощ, який щедро поливав надзвичайну красу карпатських схилів, учні піднялись по дерев'яних доріжках до історичного місця нездоланної фортеці.
Жодного разу непорушні скелясті стіни не подолав ворог.
Іван Франко, який неодноразово бував в Уричі і захоплювався цим селом, свого часу згадував: "У Карпатах є дуже багато красивих місць, але Урич належить до тих, куди, приїхавши один раз, запам'ятовуєш собі його на все життя".19 вересня 2012 року відбулась екскурсія учнів ВПУ № 20 в м. Мукачево.
В переплетінні різних історичних епох існування держав в м. Мукачево зберіг свою неповторність замок "Паланок".
Старости груп та відмінники начання, члени учнівської профспілки побували на екскурсії та торкнулися краси віків, наповнивши душу і серце духом волі та неповторного відчуття величі і краси.


31 травня 2012 року у ВПУ №20 проводився семінар-навчання з охорони праці для заступників директорів з навчально–виробничої роботи та старших майстрів ПТНЗ Львівської області
Навчання проводили:
 • Саврук Марія Іванівна – в. о. начальника управління професійно-технічної освіти.
 • Васечко Любомир Мар’янович – головний інспектор відділу дізнання та ліцензування Головного управління Держтехногенбезпеки у Львівській області, майор служби цивільного захисту.
 • Курило Віктор Миколайович – начальник Львівської державної інспекції промислової безпеки та охорони праці в соціально-культурній сфері, АПК, лісовій, легкій, та деревообробній промисловості.
 • Калин Мар’ян Миронович – зав. відділом соціально-економічного захисту і заробітної плати обласної профспілки.
 • Малярчин Мирон Володимирович – правовий інспектор Львівської обласної організації працівників освіти та науки
 • Пікарось Олександра Федорівна – заступник директора навчально-методичного центру професійно – технічної освіти у Львівській області, к.т.н.

Заступники директорів склали екзамен з питань охорони праці і одержали посвідчення.
Вище професійне училище №20 м.Львова     Вище професійне училище №20 м.Львова     Вище професійне училище №20 м.Львова     Вище професійне училище №20 м.Львова     Вище професійне училище №20 м.Львова     Вище професійне училище №20 м.Львова    
25 травня 2012 року у ВПУ № 20 відбувся Випускний вечір-2012. Завершили навчання кваліфіковані робітники і молодші спеціалісти, котрі вже завтра розпочнуть самостійну трудову діяльність.
Перед випускниками з найкращими побажаннями виступили педагоги-наставники. Для випускників лунали щирі музичні вітання від учнів І-ІІ курсів.
Вище професійне училище №20 м.Львова     Вище професійне училище №20 м.Львова     Вище професійне училище №20 м.Львова     Вище професійне училище №20 м.Львова    


28 квітня 2012 року біля університету ім. Ів. Франка відбулося традиційне свято професійно-технічної освіти "Великодні дзвони - 2012".
ВПУ № 20 виставило на огляд відвідувачів свята вироби, створені учнями та педагогічними працівниками. Кожний бажаючий міг придбати сувеніри, виготовлені з металу, та пройти майстер-клас з електрогазозварювання.
На міні автомобілі, складеному учнями ВПУ № 20, залюбки каталися діти.
Вище професійне училище №20 м.Львова     Вище професійне училище №20 м.Львова     Вище професійне училище №20 м.Львова    

25 квітня 2012 року відбувся тематичний вечір з географії "Україна - рідний край", в якому прийняли участь учні нашого училища. Найактивнішими були учні групп ОС-11 та ОС-22.
Вище професійне училище №20 м.Львова     Вище професійне училище №20 м.Львова     Вище професійне училище №20 м.Львова     Вище професійне училище №20 м.Львова     Вище професійне училище №20 м.Львова     Вище професійне училище №20 м.Львова    

15 березня 2012 року у ВПУ №20 під гаслом «Від теорії до практики» відбувся фізико-математичний брейн-ринг серед команд ІІ-го курсу.
У грі взяли участь шість команд хлопців і дівчат: «Еврика», «Енергія», «Альфа», «Протон», «Теорема» і «Гравітація».
У напруженій боротьбі перемогу здобула команда «Енергія» (група ОС-22).
Одного кроку до перемоги не вистачило команді «Протон» (група СА-21), яка посіла друге місце.
Третє місце зайняла команда «Еврика» (група НР-21).
Вище професійне училище №20 м.Львова     Вище професійне училище №20 м.Львова     Вище професійне училище №20 м.Львова     Вище професійне училище №20 м.Львова     Вище професійне училище №20 м.Львова     Вище професійне училище №20 м.Львова    

9 березня 2012 року відбувся тематичний вечір «Кохання у житті і творчості Т.Г. Шевченка» присвячений 198-ій річниці з дня народження визначного українського поета.
Вище професійне училище №20 м.Львова     Вище професійне училище №20 м.Львова     Вище професійне училище №20 м.Львова    

5 грудня 2011 року у ВПУ №20 відбувся КВК «Сміємося на здоров’я», в якому приймали участь команди груп нашого училища.
Перше місце здобула команда групи ОС-21.
Вище професійне училище №20 м.Львова     Вище професійне училище №20 м.Львова     Вище професійне училище №20 м.Львова     Вище професійне училище №20 м.Львова    

29 жовтня 2011 року Львів відзначав урочисту подію - відкриття стадіону "Арена Львів" до Євро 2012.
Учні ВПУ № 20 Цимбалко Христина, Тим'як Тетяна, Савтер Остап, Фаринюк Захар брали активну участь у художніх виступах на відкритті стадіону.

Вище професійне училище №20 м.Львова     Вище професійне училище №20 м.Львова     Вище професійне училище №20 м.Львова     Вище професійне училище №20 м.Львова    

23 травня 2010 року колектив ВПУ№20 взяв активну участь у святі-виставці «Ярмарок ремесл 2010», організоване управлінням професійно-технічної освіти за підтримки Головного управління освіти і науки Львівської ОДА
Вище професійне училище №20 м.Львова     Вище професійне училище №20 м.Львова     Вище професійне училище №20 м.Львова     Вище професійне училище №20 м.Львова     Вище професійне училище №20 м.Львова    

27 квітня 2010 року у ВПУ№20 м. Львова відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів ПТНЗ Львівської області з професії «Електрогазозварник ручного зварювання». У конкурсі взяли участь 21 учасник.

Призові місця здобули:
І місце – учень ВПУ№20 м. Львова Гельман Р.П.,
ІІ місце – учень ВПУ№34 м. Стрия Блажейовський О.В.,
ІІ місце – учень Ново яворівського професійного ліцею Вергович М.П.
Вище професійне училище №20 м.Львова     Вище професійне училище №20 м.Львова     Вище професійне училище №20 м.Львова     Вище професійне училище №20 м.Львова     Вище професійне училище №20 м.Львова     Вище професійне училище №20 м.Львова     Вище професійне училище №20 м.Львова     Вище професійне училище №20 м.Львова


11 - 16 лютого 2010 року колектив сучасного танцю ВПУ№20 «Сплеск» на Міжнародному фестивалі «Ялтинські канікули» у м. Ялта здобув І-місце.
Вище професійне училище №20 м.Львова     Вище професійне училище №20 м.Львова     Вище професійне училище №20 м.Львова     Вище професійне училище №20 м.Львова     Вище професійне училище №20 м.Львова

  vpu.lviv.ua. Всі права захищено!